Článek, který DOPORUČUJI.


2. den hudební výzvy - Píseň, co vyvolává skryté emoce

18. června 2017 v 17:57 | Raja Luthriela |  Hudba
Konečně jsem jí našla. Píseň vhodnou k tomuto tématu. Byla to těžká, přetěžká volba. Vždyť přece každá, úplně každá píseň ve mě vyvolá nějakou emoci. Radost, nadšení, rozjařenost, dojetí, ale i smutek, znechucení, zuřivost a nenávist. Tak pro co se rozhodnout? Víte, kolik já znám písní? A kolik jsem jich znala, ale zapomněla jsem na ně? Víte to? A to ani sama nespočítám. Musí jich být stovky.
A pak, co je to za spojení "skryté emoce"? Jak jako skryté. Já mám svoje emoce docela odkryté. O všech vím a všechny umím pojmenovat. On to jako někdo tak nemá? Jo, mimochodem, víte že emoce jsou vlastně jen odrazy pocitů?
Ačkoliv je pocit, kderý nedokážu pořádně uchopit ani já. Něco cosi. Kromě téhle písně to to pociťuji ještě u Scarborough fair. Jako by melodii zkomponovali nějaké vyšší bytosti. Možná andělé, možná někdo jiný. A žádný člověk není dost dobrý, aby je prezentoval tak, jak si ta hudba zaslouží. Tedy Greensleeves mělo štěstí, že existují celkem obstojné verze. Je jich plno. Dokonce znám jednu i v ruštině. Se Scarborough fair je to horš


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skládanka Skládanka | Web | 19. června 2017 v 21:51 | Reagovat

Dobrá volba hudby k tématu.

Jinak jsem reagovala na tvůj komentář na svém blogu, kdyby tě to zajímalo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama